Książki dla szkół i nie tylko

Czy ktoś nie wie co dokładnie oznacza skrót WSIP? To jest chyba niemożliwością, ponieważ każda osoba przynajmniej już raz w życiu miała książki, które pochodzą właśnie od tego wydawnictwa. To jedna z najprężniej działających firm, która powstała w 1945 jako Państwowe Zakłady Wydawnictw Szkolnych (PZWS). Ich pierwszą publikacją był Elementarz dla szkół wiejskich Mariana Falskiego. Od tego czasu sporo już się zmieniło. Dzisiaj już sama firma ma zupełnie inną nazwę. Oto Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne, które dbają m.in. o to, aby uczniowie w szkołach mieli dostęp do dobrych podręczników i zeszytów ćwiczeń.

KOSS. Wiedza o społeczeństwie w szkole podstawowej

Podręcznik, który – jak sama nazwa wskazuje – dedykowany jest dla szkoły podstawowej, ma położyć akcent na społeczeństwo lokalne. Uczniowie mają poznać środowisko dookoła siebie. Co więcej, mają poczuć się z nim związani. Książka została napisana przez sztab różnych profesorów, dbających o to, aby wiedza została napisana w sposób przystępny, łatwy do zrozumienia. Skąd KOSS? Jest to skrót od Kształcenie Obywatelskie w Szkole Samorządowej. Jest to podręcznik, ale w środku nie brakuje zadań i ćwiczeń do wykonania, dzięki czemu poszczególne zagadnienia będą dla młodych ludzi lepiej do zrozumienia. Uczniowie muszą dowiedzieć się, czym jest demokracja, a także prawa człowieka i ustrój Polski.

Stacja EDUKACJA. Historia. Pomoc edukacyjna. Klasa 4

Historia nigdy nie należała do łatwych przedmiotów, dlatego też warto korzystać z pomocy naukowych, jeżeli tylko takowe są dostępne. Oto książka, dzięki którym nauka historii wydawać się może zdecydowanie łatwiejsza, a do tego przystępniejsza. Podręcznik, który pod każdym względem został dopasowany do indywidualnych potrzeb ucznia. W środku poruszane są takie tematy, jak Unia Polski i Litwy, Wojna z Krzyżakami, Mikołaj Kopernik, Rzeczpospolita w czasach potopu, Bitwa Pod Wiedniem, Maria Skłodowska-Curie i jeszcze wiele innych. Warto zajrzeć do środka podręcznika.